Neznámá 1.díl

28. prosince 2010 v 19:01 | Shun |  Povídka ze života
Napsala jsem povídku.. Jmenuje se Povídka ze Života. Vlastně se jedná o jednu slenču a její život ten příběh je založený na pravdě. Nemusíte ho číst. Vlastně je to na vás.Bude mýt pokračování. Nebudu k tomu prozrazovat víc.. třeba na to příjdete sami nebo to odsoudíte je to na vás..

Byla jedna dívka, které žila s otcem a babičkou a dědou. Měla rozrostlou rodinu. Měla spoustu bratranců, sestřenic, tet, strýců a jiných příbuzných. Když byla malá měla celou rodinu. Měla u sebe svého otce, svoji matku a i svého bratra. Jenže jeden den se stala ta hrozná věc. Její máma začala pít. Neví proč se to stalo, ale než se nadála všechno z jejího poklidného života zmizelo. Nahradila ho bolest, ztráta a bezcitnost. Bylo ji teprve sedm let když šla do první třídy. V té době už její máma pila. Neměla to ráda.Nesnášela to, ale nemohla s tím nic dělat. Když byly vánoce její máma se zase opila. Tenkrát to bylo, ale osudný pro celou rodinu. Táta už to nevydržel. Začali se hádat s mámou a pak ji i uhodil. Mezitím co se hádali, lítali všechny věci z okna. Bylo toho dost. Tehdy se malá holčina rozhodla bránit svojí maminku. Stoupla si mezi ně a tatínkovi dala facku. Ten když se vzpamatoval jí to oplatil. Bylo to vůbec poprvé co jí uhodil. Brečela. Byla oproti němu slabá.
Když byla ještě menší pamatovala si, že když bydleli ještě s maminkou v Praze a s bráškou tak máma vždycky bráškovi dávala na zadek vařečkou. Neví proč se to dělo, ale neměla to ráda. Bylo jí brášky líto. Ale co mohla dělat? Nic. Vždyť byla ta nejmenší z rodiny. Její otec v té době byl zavřený v base. Nevěděla co udělal, ale na to byla moc malá. Vlastně to neví do teďka. Z různých stran slyší něco jiného, ale od svého otce nikdy neslyšela nic. Neptala se ho. Myslela si,že jí to jednou řekne sám. Byla naivní. Nikdy jí to neřekl a ona se dál neptala. Mezitím si domu máma vodila různý opilce. Vlastně pamatuje si na dva. Jeden se jmenoval Vasil. Na toho druhého už si moc nepamatuje. Vlastně kromě pár věci si nepamatuje na svůj život v Praze. Bydlela tam 5 let?.Zřejmě. Občas chodily navštěvovat s bráškou a maminkou jejich otce do basy když měli návštěvy. Pamatuje si
jednu. Byly zrovna čerti a ona se jich bála proto se před nimi schovávala. Opravdu si moc nepamatuje ze svých dětských let. Jakoby ji vymazal život vzpomínky na doby kdy byly šťastný a na všechno co se v tu dobu událo. Ted to nahrazují jiné věci. Jiné vzpomínky. Ale abychom se vrátily zpět k těm zkaženým vánocům. V ten den zavolal její otec večír policii. Prosila ho ať to nedělá, ale udělal to. Viděla jak její maminku odváží policie a dávají nějakou injekci na uklidnění pak akorát už viděla odjíždět polici i s ní. Odvezli ji na samotku pro opilce aby tam vystřízlivěla. Druhý den už si opravdu nepamatuje jen ví,že od té doby se rodiče začali rozvádět. Bylo to zvláštní má zmatený vzpomínky. Její otec si našel jinou ženu Jiřinu. Ze začátku jsme s ní byly za dobře,protože byla milá. Měla dceru bylo jí myslím,že patnáct . Byly spolu v ZOO v Liberci kde byly i v aqvaparku. Pak se začalo všechno po pěti letech hroutit. Byly to hrozné časi. Nechce je všechny popisovat,protože by to bylo opravdu na dlouho. A navíc je to více osobní.Možná je na čase přesunout se dál od minulosti do přítomnosti. Její otec si našel novou pani,jenže problém je v tom, že ta pani je zadaná. Mezitím,ale než si ji našel byl ještě s Jiřinou. V tu dobu ta slečna bydlela dva roky u své mamky,bráchy a její prozativního přítele. Byl to vlastně bývalý přítel Jiřiny. V tu dobu ta dívka začala krást. Vlastně to začalo úplně nevině. Byla ve škole v páté třídě na základní škole a byl Mikuláš. Holky se převlíkali na zachodách aby ze sebe udělali čerti a andělíčky. A jelikož ona dívka měla sice svůj oblek to ano, ale neměla žádné šminky ani nic takového. Proto je vzala holkám. Jenže ty se po tom pak začali pátrat a prohledávali všechny holky u nich ve třídě nic nenašli až jednou když si její kamarád chtěl jít vypůjčit věci na výtvarku. Byla zrovna nemocná když se to stalo. Provalilo se to. Od té doby se to s ní táhlo ještě víc z kopce. Ve škole ukradl někdo pani učitelce třídní z kabinetu peněženku s penězi a oni to svedli na ní. Jenže jak by se dostala do kabinetu když byl zamčený?A navíc v ten den ani nebyla ve škole, ale na to nikdo nebral ohled. Dali ji za to ředitelskou důtku. Od té doby šlo všechno špatně. Když šla do druhého stupně měla tam problémy už v šesté třídě. Přinesla do školy alkohol . Byl z toho malér. Dostala za to třídní důtku.
Byly tam i jiné problémy.Učení jí nešlo a propadala. Dostala jednu pětku v pololetí z matematiky. Nikdy ji ten předmět nešel a ni ji nepřirostl k srdci,vlastně se to táhne do teď. Matika i na střední je pro ni problém. Doma brala peníze a když byla u babičky jednou ji vzala 1000,- bylo to špatně,ale ona ty peníze potřebovala. Máma ji žádné nedávala. Tam byly rádi,že mají vůbec na chleba. Pak to vypadalo na lepší časi,ale zase nic. Ta dívka nebyla zrovna hubená a ani hezká,ale s tím se nedalo nic dělat. Jezdila různě do lázních aby zhubla a když se jí to povedlo zase to pak nabrala nazpět. Když jednou přijela z lázní oznámila ji druhá babička s mámou, že jedou na dovolenou do Tuniska. Byla hubená a opravdu ji to celkem i slušelo, takže jí to nevadilo. Bylo tam krásně. Byla to její první dovolená u moře. Byla tam i s bráškou a užily si spoustu legrace. Pak jeli domů. Bohužel si nepamatuje už ty časy. Pohádala se, se svojí nejlepší kamarádkou. Která v páté třídě se musela odstěhovat, protože její rodiče se rozváděli. Pak už ji neviděla. Viděla ji až za několik let, ale to už je další příběh. Měla, ale ještě svého nejlepšího kamaráda. Pak, ale její život utichl na několik let. Na tři roky.Ne na dva. V osmé třídě ji jedna kámoška přebrala nejlepšího přítele. Změnila ho úplně na něco jiného a on se změnil. Bylo to hrozné. Další rána v srdci. Od té doby si udržovala odstup od lidí a ve škole ji nazvali ledovou královnou bez citů. V té době se tomu smála. Oni si mysleli, že se změnila kvůli nim, ale kdyby prošly tím, co ona byly by stejný. Jediný kdo o ni skoro všechno byl její bývalí nejlepší kamarád. A ona zase věděla o něm skoro všechno. Kdyby se jí, ale teď někdo zeptal, co o něm ví, řekla by, že nic. Protože se ji tolik vzdálil, že opravdu na všechno zapomněla. Stejnak tak jako on. Nebo to si aspoň myslí. Šli na střední a jejich cesty s její třídou se rozdělily. A to už je jiný příběh….

Může se vám to zdát jako smyšlení příběh, ale není opravdu je pravdiví. Někdo ho možná pochopí někdo ne. Ten příběh má ještě spousty pokračování a ještě mýt bude. Ale jen rozhodnutí kdy se bude dopisovat. Vem te
to jak chcete, myslete si co chcete, ale tak to bylo. Akorát jediné co můžu říct je že ta holčina už nikdy nic neukradla… dál už psát nebudu,protože to je jiná kapitola..
 


Komentáře

1 Alex Alex | Web | 30. prosince 2010 v 23:27 | Reagovat

WoW ! :D najprv som otvárala oči keď som videla rozmery ale zvedavosť zvíťazila a ja som sa po prečítaní dostala až ku komentárom :D :D           Ahoj :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama